Bulgarian Elite
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Darkness

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Darkness Empty Darkness Сря Авг 12, 2009 6:25 am

Akh

Akh
Новак
Новак

Darkness 17 Darkness 29


Японско име: Darkness
Английско име: - (мисля, че никога не е превеждан, но ако греша, моля поправете ме)
Години: Infinity
Коса: -
Очи: Сини
Пол: -
Статут: Darkness

Darkness 19

Малко информация


След дуела им Юки Джудай, Йохан и Фуджиуара чакат заедно затъмнението да свърши, но нищо не става (Фуджиуара е в безсъзнание, не знам какво чака де). Джудай и Йохан започват да се увещават един друг, че е невъзможно светът да остане така. Точно тогава се чува могъщ стон из целия остров. Джудай решава да провери вътре в академията, тъй като има сили да тича, а Йохан и Фуджиуара остават отвън. Когато Джудай стига до мониторите на академията, той забелязва, че няма нито един човек в целия свят. Точно тогава всички монитори започват да показват затъмнението и Darkness привиква Джудай да излезе отвън, за да решат всичко веднъж завинаги. Когато Джудай излиза, той вижда, че няма следа нито от Фуджиуара, нито от Йохан. Единствените същества, останали на света се оказват котката Фарао(котката), учителя на Джудай, който остава като малка светлинка в тялото й и самия Юки Джудай.

Затъмнението се разширява и започва да избълва струи от черна течност, едната от които се материализира пред Юки Джудай и така Darkness пристига.

Darkness 31


Толкова за пристигането на героя в анимето. Той изказва смисъла на прситигнето си като развива пред Юки Джудай теорята, че играта с чудовища е създадена преди хората, но хората са създадени да се изкачат на върха и да осмирят всичко. Но скоро играта Duel Monsters е открита (неизбежно) и тя става огледало на душите на хората. Когато Джудай разбира, че затъмнението всъщност е света на Darkness, той го пита дали затова е дошъл - да погълне всичко.

Отговорът обяснява героя. Той няма "желание". Той не иска да превзема нищо, той просто следва логиката на света. Джудай му изкрещява, че не може да повярва нещо толкова абсурдно: че е напълно естествено душите на всичките му пряители да се пренесат в света на Darkness. Но Darkness обяснява, че Джудай не разбира болките на собствените си приятели и че за тях неговия свят е мир. Darkness показва страховете на всичките му приятели: Манджоме се проваля в про-лигата и го изритват, Шо не успява да създаде нова про-лига с брат си, който умира от болките на сърцето си, Асука се проваля като учител и губи уважението на ученициет си... Джудай успява да призове силата на Yuebel в себе си и разбива видението, след което поставя заключението, че Darkness се появава, заради покваряването на душите на дуелистите и съмненията им в бъдещето, безверието им. Darkness потвърждава.

Всички сили, превърнали се в тъмнина са го събудили. Точно затова му се струва безкрайно естествено той да погълне световете - те вече са го приели. Той се оповестява за спасител - да пренесе хората в свят, където няма спомени и мисли, никой не изпитва нито болка, нито щастие. Всички са едно празно цяло: Darkness. Джудай го поправя по едно отношение: не всички са го извикали, той не е участвал в пропадането в тъмнината и съмненията, за да събуди изрод като него. Darkness обявява с досада, че тъй като Джудай е едновременно човек и същество от Duel Monsters (Yubel и Hones живеят в душата му по това време), той не е подходящ за неговяи свят и затова ще бъде елеминиран като последната фаза преди всичко да стане Darkness.

Лична бележка: тук идва любимата ми част :D Джудай активира своето дискче, а Darkness израства пет криле, което е неговия дуел диск:

Darkness 30


Дуелът е доста интересен, макар и да имаше някои много пресилени карти например Neos Wiseman (Elemental Hero Neos+Yubel), който има около 5-6 ефекта, кой от кой по-силен. Но все пак стилът беше интересен.

Darkness Deck:

Effect Monsters:
Darkness Bramble
Darkness Destroyer
Darkness Eye
Darkness Outsider
Darkness Necroslime
Darkness Neosphere
Darkness Raincrow
Darkness Seed
Darkness Slime

Spell Cards:
Darkness (Field Spell)

Trap Cards:
Zero
Infinity
Darkness I
Darkness II
Darkness III

Стилът му на дуелиране е неразривно свързан с ефектите на Zero и Infinity - от тяхното манипулиране зависи целия дуел, а Darkness ги конторлира добре. Всички му същества са свързани с капаните.




Бележка: Мисля, че епизодите с Dakrness никога не са били превеждани (поправете ме ако герша, защото не съм търсил достатъчно). Това може да се обясни с безкрайно трудната цензура на Darkness от 4kids. Въпреки, че тези хора успяха да цензурират дори Дарц и Рафаел(за него трябваше да изменят целия смисъл на поставянето му в анимето и даже английската му версия е същински антипод на оригиналната). Все пак са срешнали трудност с Darkness, тъй като той е доста труден за разбиране. Аз самия доста отцеждам инфорамцията за него, когато я поствам тук, но просто всичките му слова са пропити с една особена философия и всичко около него е безкрайно сериозно.

Извинявам се затова, че трябваше да поставя инфото за героя в толкова огромен размер, но не мисля, че някой може да схване нещо ако се поберат работите в 5-6 изречения. Това е доста постно резюме на Darkness, в което също така не е постнато всичко за него (щеше да стане твърде дълго).

Най-вече се извинявам за дребния размер на снимките (заради който и не оголемявах текста). Съжлавям, че трябва да се кьоравите, но просто епизодите не са дъбвани, следователно не са толкова популярни и снимки на Darkness се намират едва-едва.

Darkness Darkness1
Darkness Title


Още една бележка: Ако вече има тема за Darkness, изтриите тази, но просто не намерих таква. Все пак допускам, че можеда не съм търсил достатъчно усърдно.

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Similar topics

-

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите